Mobilya Dekorasyon

Genç Odası Tasarımları

Anneler ve babalar genç çocuklarını o yaşa getirinceye kadar ellerinden gelen fedakarlıktan kaçınmazlar. Ancak, gençlere verilebilecek en güzel hediye şüphesiz ki onlara kendilerine ait bir yer olduğunu hissettirmektir.

 

Genç odaları, genç çocuklara, onlara ait bir mekan olduğunu hissettirmek için en güzel fırsattır. Genç odaları modelleri anne ve babaların fikirlerine göre değil gençlerin fikirlerine göre tasarlanmalıdır.

 

Siz de genç odası modelleri ile genç çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Genç odası tasarımında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da vardır. Eğer birazda sayacağımız tasarım kurallarına uyarsanız sizde genç çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz.

 

Genç odaları tasarlanırken genç çocukların fikirlerine göre hazırlanmalıdır. Unutmayın ki gençler yetişkinlik çağına varmışlardır ve kendi hayatlarını idame ettirecekleri odaları kendileri seçmek isteyecektirler.

 

Genç odaları tasarlanırken, evin tüm bölümlerinden farklı olması sağlanmalı ve gençlere farklı oldukları hissettirilmelidir.

 

Genç odaları tasarlanırken gençlerin cinsiyetleri de önemlidir. Kız veya erkek çocuklar ayrı şeylere ilgi duyabilirler bu yüzden dekorasyon buna göre yapılmalıdır. Gençlerin dikkatini çeken hoşlandıkları bazı şeyler de odada mutlaka bulundurulmalıdır. Örneğin sevdiği sanatçının posterleri duvara asılabilir.

 

Yine söylememiz gerekiyor ki gençlerin düşünceleri çok çabuk değiştiğinden dolayı dekorasyonun ilerleyen günlerde değişeceği ve kalıcı olmayacağı da tahmin edilmelidir. Bu nedenle dekorasyonlar kalıcı bir tema ile yapılmamalıdır. Kalıcı olarak duvar kağıtları gibi aksesuarlar konulmamalı ve ilerleyen zamanlarda değiştirilmeye uygun olmalıdır.

 

ikea-genc-odalari1   genc-odasi-tasarimleri-0014

genc-odasi-tasarimleri-0013   genc-odasi-tasarimleri-0012

genc-odasi-tasarimleri-0011   cilek-genc-odasi-modelleri13

cilek-genc-odasi-modelleri12   ahsap-ranzali-genc-odasi-modelleri

Benzer Konular

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır ?

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır ?

Genç odası dekorasyonu nasıl olmalıdır ? Bu konumuzda sizler için hazırladığımız dekorasyon önerilerimize göz atabilirsiniz....

2014 Enza Mobilya Genç Odası Modelleri

2014 Enza Mobilya Genç Odası Modelleri

2014 Enza mobilya genç odası tasarımlarında çizgileri aştı. Yeni senede de genç nesli unutmayarak her alanda...

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Birçok mobilya mağazasında genç odası dekorasyonu yapmanız için tasarlanmış mobilya takımları bulabilirsiniz; fakat bu ergenlik veya ilk...

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyonu; genç odası dekorasyonundan farklı olarak 7 ila 12 yaş grubuna hitap edecek...

Bellona Genç Kız Odaları Modelleri

Bellona Genç Kız Odaları Modelleri

Bellona’da özel olarak üretilmiş genç kız işi genç odaları, tam geçlerimize göredir. Bu tasarım yardımıyla...

Yukarı